http://stowarzyszeniemichalow.blogspot.com/2013/05/zamiast-zieleni-na-pradze-zmid-planuje.html
W zaciszu urzędniczych gabinetów, bez konsultacji społecznych, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych planuje przekształcenie Wybrzeża Helskiego w drugą Wisłostradę i wprowadzenie jeszcze większego ruchu kołowego w wąskie uliczki Pragi - Kłopotowskiego, Panieńską, Okrzei. Zniknie trasa spacerowa wzdłuż ZOO, pas starych drzew wzdłuż Wybrzeża Helskiego pójdzie pod topór, samochody będą pędziły praską Wisłostradą kilka metrów od płotu ZOO, strasząc zwierzęta i zanieczyszczając środowisko.

Pieszych i rowerzystów odetnie się jeszcze bardziej od ścieżki nad Wisłą - planowana jest likwidacja części przejść dla pieszych. Wszystko to za skromne 44 miliony złotych, których podobno tak brakuje w budżecie.

Przypomnijmy, że kilkanaście miesięcy temu zmodernizowano już Wybrzeże Helskie tworząc trzy pasy ruchu, z których jeden w weekendy pełni funkcje parkingowe, budując dodatkowe chodniki i stawiając setki biało-czerwonych słupków - wydano na to kilka milionów złotych.

Teraz wszystko to pójdzie pod koparki, tylko po to aby pomiędzy ul. Okrzei a Mostem Gdańskim powstała kolejna trasa wyścigowa. Prowadzone kilka lat temu analizy wykazywały, że poszerzenie Wybrzeża Helskiego do czterech pasów ruchu nie poprawi warunków ruchu. 

Wspólnie z Zielonym Mazowszem przeciwstawiliśmy się tym planom i zaproponowaliśmy alternatywne rozwiązania: http://www.zm.org.pl/?a=wybrzeze_helskie-134

Info na FB: 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=605879976103579&set=a.589558144402429.1073741826.159414394083475&type=1&theater

Czekamy na Wasze wsparcie !!!!!!

Piszcie w tej sprawie do gazet, Pani Prezydent i ZMiD.