Petycja nr 4

ul. Jagiellońska 88 p. 205, 00-992 Warszawa   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.zwiazekpraski.pl      www.facebook.com/ZwiazekPraski

Komitet Społeczny Likwidacji ZGN Praga Pn

Warszawa 9.05.2017 r.

Sz. Pani Hanna Gronkiewicz Waltz

Prezydent m. st. Warszawy

Sz. Pani Prezydent

PETYCJA nr 4

w/s likwidacji ZGN Pragi Pn (Dz. U. 2014 p. 1195)

Jako Społeczny Komitet Likwidacji ZGN Praga Pn. zwracamy się z kolejną petycją

domagając się likwidacji ZGN Praga PN pokazując na przykładzie 1 ile naszych pieniędzy jest marnowane  rocznie na utrzymanie ZGN jako administratora.

Z przypadkowo uzyskanych informacji wynika, że firmy prywatne wykonały by tę pracę prawie 5 razy taniej zapewniając jednocześnie nieporównywalnie  wyższy poziom satysfakcji mieszkańców i jakości tej usługi.

Przykład 1/4

Jak wieść gminna głosi utrzymanie ZGN Pragi Pn w roku 2016  kosztowało nas koło  34 700 000 zł.

Jak wiadomo ZGN administruje zasobami komunalnymi

o pow. około  595 000 m ².

Matematycznie licząc miesięczny koszt administrowania

przez ZGN 1m² pow. wynosi około 4,90 zł.

Z danych od kilku Wspólnot Mieszkaniowych i firm prywatnych wynika że miesięczny koszt administrowania

przez firmę prywatną  1m² pow. wynosi  ok. 1 zł.

W/g naszych niedokładnych szacunków gdyby zasobami komunalnymi administrowały w 2016 r. firmy prywatne zamiast ZGN

dzielnica oszczędziła by około

27 600 000 zł. tylko w 2016 r.

Tę sprawę powinna zbadać na podstawie dokumentów oficjalnych odpowiednia Komisja RD.  To są za duże pieniądze żeby je marnować na utrzymanie patologicznej instytucji.

Przykład 2/4

Na ul. Kawęczyńskiej 16 ZGN parę lat temu zainstalował zakład stolarski zlokalizowany między okalającymi go kamienicami. W zakładzie mają piec w którym palą wszystkim co mają a gryzący dym wnika do mieszkań w okalających stolarnię kamienicach.

Mieszkańcy od 4 lat występują do ZGN o rozwiązanie problemu ale bez skutecznie. Teraz będzie się sprawą zajmować Komisja Ochrony Środowiska RD.

To jest kolejny przykład lekceważenia mieszkańców i nie zajmowania się ich potrzebami.

Te dwa przykłady pokazują , że ZGN kosztuje dzielnicę w porównaniu z cenami rynkowymi prawie 5 razy więcej a jakość usług jest katastrofalnie niska o czym świadczą zrujnowane kamienice i ogólne niezadowolenie mieszkańców.

Ciągle czekamy na Pani wyjaśnienie powodów utrzymywania ZGN mimo podawanych przez na przykładów szkodliwej dla Pragi i mieszkańców działalności  i bardzo wysokich kosztów utrzymania .

W tej Petycji wykazujemy że koszty administrowania zasobami komunalnymi zgodnie z naszą propozycją z Petycji nr 1 były  by prawie 5 razy niższe.

Dlaczego chce Pani ciągle zmuszać dzielnicę żeby marnowała

około 27 600 000 zł rocznie ?

Za te pieniądze można wyremontować kilka kamienic.

W imieniu Komitetu podpisali

1. Włodzimierz Łabuś

2.  Antoni T. Dąbrowski

Do Wiadomości

$11.    Z-ca Prezydenta p. Michał Olszewski

$12.    Senator RP p. Marek Borowski

$13.    Poseł RP p. Paweł Lisiecki

$14.    Dyr. Biura AiPP p. Marlena Happach

$15.    Dyr, CKS p. Krzysztof Mikołajewski

$16.    Pełnomocnik ds Rewitalizacji p. Jacek Grunt-Mejer

$17.    Burmistrz Pragi Pn p. Wojciech Zabłocki

$18.    Przewodnicząca RW p. Ewa Malinowska - Grupińska.

$19.    Przewodniczący R D Praga PN p. Ryszard Kędzierski

10.Przewodniczący DKDS Praga Pn p. Krzysztof Michalski

11. Dyr. ZGN Praga Pn p. Bożena Salich

12. media ( Gazeta Sołeczna, NGP, inne )