Petycja nr 1

ul. Jagiellońska 88 p. 205, 00-992 Warszawa   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.zwiazekpraski.pl      www.facebook.com/ZwiazekPraski

Komitet Społeczny Likwidacji ZGN Praga Pn

Warszawa 30.01.2017 r.

Sz. Pani Hanna Gronkiewicz Waltz

Prezydent m. st. Warszawy

Sz. Pani Prezydent

PETYCJA nr 1

w/s likwidacji ZGN Pragi Pn (Dz. U. 2014 p. 1195)

Informujemy że powstał Społeczny Komitet Likwidacji ZGN Praga Pn. jako

reakcja na wieloletnią niszczącą praskie nieruchomości działalność tej instytucji oraz  jej zupełny i karygodny brak troski o sprawy mieszkańców.

Uważamy że :

-ZGN jest  przeżytkiem organizacyjnym, instytucją patologiczną funkcjonalnie, zdegenerowaną etycznie,  marnującą nasze społeczne pieniądze i niezdolną do właściwego wykonywania swoich obowiązków.

-Jest  przytuliskiem dla niekompetentnego zarządu i  urzędników.

-  ZGN stwarza poważne zagrożenie nie wykonania ZPR Pragi Pn czego dowodzi  znikome procentowo wykonanie planów remontów kamienic w ubiegłych latach..Swoją pracą i jej rezultatami kompromituje Panią Prezydent .

Dlatego domagamy się jak najszybszej likwidacji ZGN.

Stan degeneracji ZGN stale się pogarsza. Będziemy go opisywać i udowadniać na przykładach w naszych petycjach.

Przykład 1/1

Wymiana CO w kamienicy przy ul. Środkowej 12 jest przykładem  niegospodarność, oraz rażącego lekceważenia przez urzędników ZGN życiowych problemów  mieszkańców, arogancji i nie dbania o ich potrzeby.

W dniu 9.12.2016 r. w GW ukazał się artykuł o wykonanych i planowanych remontach kamienicy przy ul. Środkowej 12 opisujący skandaliczne traktowanie mieszkańców i ich problemów przez urzędników ZGN.

W 2015 roku w kamienicy ZGN założył  rury i grzejniki centralnego

ogrzewania niszcząc instalacje grzewcze założone przez mieszkańców ale

nie podłączył ciepła. Odnowił też klatkę schodową. W 2016 roku mieszkańcy zostali poinformowani przez ZGN  że zostaną wykwaterowani bo w kamienicy będzie przeprowadzony remont z przebudową pomieszczeń co spowoduje ponowną wymianę rur i grzejników.

Przykład 2/1.

Remonty mieszkań na ostatnim, IV piętrze przy ul. Stalowej 37.

Latem 2016 roku ZGN wymienił stropy na jednej z kondygnacji. Remont trwał kilka miesięcy obejmował m.in. wymianę instalacji elektrycznej, wodno kanalizacyjnej, malowanie pomieszczeń.

Tuż przed Świętami 2016 roku ZGN  rozpoczął prace remontowe na tej kondygnacji obejmujące wyburzanie wyremontowanych ścian i wymianę położonych  podłóg. Powodem był  nowy podział przestrzenny piętra.

Kilka lat wcześniej w tej kamienicy remont dachu przeprowadzany był dwukrotnie w okresie zimowym.

Propozycja rozwiązania organizacyjnego, które zastąpi ZGN

Proponujemy zlikwidowany ZGN zastąpić utworzonym w UD Wydz. Nadzoru Właścicielskiego (tylko nie zatrudniać w nim urzędników ZGN). WNW zlecał by administrowanie poszczególnych adresów nieruchomości należących do miasta wybieranym w drodze konkursu administratorom - firmom prywatnym.

Administratorzy znajdywali by wykonawców planowanych przez WNW remontów ale wybór wykonawców należał by do WNW.

Taki system oddzielił by urzędników od kontaktu z wykonawcami co jest powodem różnych nieprawidłowości w ZGN.

Chodząc po Pradze Pn łatwo można  zauważyć zrujnowane kamienice administrowane przez ZGN, potwierdzające nasze zarzuty oraz zadbane  i wyremontowane należące do Wspólnot Mieszkaniowych lub spółdzielni.

W imieniu Komitetu podpisali

1. Włodzimierz Łabuś

2. Antoni T. Dąbrowski

Do Wiadomości

$11.    Z-ca Prezydenta p. Michał Olszewski

$12.    Senator RP p. Marek Borowski

$13.    Poseł RP p. Paweł Lisiecki

$14.    Dyr. Biura AiPP p. Marlena Happach

$15.    Dyr, CKS p. Krzysztof Mikołajewski

$16.    Pełnomocnik ds Rewitalizacji p. Jacek Grunt-Mejer

$17.    Burmistrz Pragi Pn p. Wojciech Zabłocki

$18.    Przewodnicząca RW p. Ewa Malinowska - Grupińska.

$19.    Przewodniczący R D Praga PN p. Ryszard Kędzierski

10.Przewodniczący DKDS Praga Pn p. Krzysztof Michalski

11. Dyr. ZGN Praga Pn p. Bożena Salich

12. media ( Gazeta Sołeczna, NGP, inne )